15+ gadu pieredze
15+ gadu pieredze
Ražošana no 5 darba dienām
Ražošana no 5 darba dienām
10 gadu garantija
10 gadu garantija
LV

Durvju regulēšana

PVC durvju regulēšana

Plastmasa un kompozītmateriāli ir praktiski nesadalāmi, ilgmūžīgi materiāli, tāpēc no tiem izgatavotas durvis ir ilgmūžīgas un izturīgas. Lai nodrošinātu ilggadēju lietošanu, ilgāku kalpošanas laiku un optimālu izstrādājuma veiktspēju, mēs iesakām ik pēc 6 mēnešiem veikt periodiskas uzturēšanas darbības, tostarp jāveic furnitūras un eņģu regulēšana. 

Kas ir kompozītmateriālu un plastmasas durvju regulēšana? Tas ir process, kura laikā vērtne tiek atjaunota tās sākotnējā pareizajā stāvoklī. Laika gaitā uzstādītais izstrādājums tiek pakļauts dažādiem ārējiem faktoriem (temperatūras atšķirības, smaguma spēks u. c.), tāpēc laika gaitā vērtne nedaudz maina stāvokli, atskrūvējas skrūves, kas nostiprina furnitūru vai rokturus, un eņģes izregulējas. Tas var izraisīt vērtnes aizķeršanos vai grūtības aizvērt, nevēlamu gaisa noplūdi un tamlīdzīgas problēmas. Šādos gadījumos parasti ir lietderīgi, ja tiek veikta eņģu regulēšana. 

Kā notiek durvju regulēšana? Atkarībā no produkta veida zemāk ir sniegti norādījumi, kā jāveic kompozītmateriālu vai PVC durvju regulēšana. Tie palīdzēs pareizi noregulēt izstrādājumus, pagarināt to kalpošanas laiku un izvairīties no iespējamām nevajadzīgām izmaksām, kas saistītas ar pārāk ātri nolietojušos furnitūras nomaiņu. 

Gida saturs: 

1.  Balkona durvis
2. Ārdurvis un terases durvis:

3. Atgāžamas-bīdāmas durvis.
4. Paceļamas-bīdāmas durvis.


Balkona durvis 

Norādījumi attiecas uz šādiem produktu veidiem: 

Uz iekšpusi veramas vienviru balkona durvis un divviru balkona durvis ir tehnoloģiski ražotas, izmantojot tās pašas furnitūras un eņģes, kas tiek izmantotas vērtņu logiem. Tāpēc šāda tipa durvis var aprīkot ar redzamām vai neredzamām eņģēm. Tāpat kā pakešu logiem, arī katrai balkona durvju vērtnei ir divas balsta eņģes: augšējā un apakšējā. 

Gan redzamās, gan neredzamās eņģes pilda vienu un to pašu funkciju un atšķiras tikai estētiski. Neredzamās eņģes ir integrētas vērtnes iekšpusē un nav redzamas, kad vērtne ir aizvērta. Tikmēr redzamās eņģes būs vērtnes ārpusē: apakšējā un augšējā daļā. Tehnoloģisko un konstrukcijas atšķirību dēļ redzamo un neredzamo eņģu regulēšana tiek veikta atšķirīgi.  

Redzamas eņģes
Neredzamas eņģes

Regulēšanas instrumenti 

Abu veidu eņģu regulēšanai izmanto 4 mm sešstūra atslēgu: 

Regulē 3 vērtņu pozīcijas: 

  • Vertikālā durvju regulēšana: pacelt vai nolaist vērtni. 
  • Horizontālā durvju regulēšana: pievilkt eņģei un novirzīt vērtni projām no eņģes. 
  • Vērtnes piespiešanas rāmim regulēšana: ventilācijas regulēšanai. Siltajā sezonā iesakām samazināt vērtnes piespiešanas spēku, lai nodrošinātu labāku gaisa cirkulāciju. Aukstajā sezonā, gluži pretēji, iesakām palielināt vērtnes piespiešanas spēku, lai samazinātu siltuma zudumus.  

Norādījumi: balkona durvju regulēšana (ar redzamām eņģēm): sekojiet shēmām un video norādījumiem, kā regulēt veramos-atgāžamos pakešu logus ar redzamām eņģēm: www.mynest.lv/lv-lv/palidziba/logu-regulesana

Norādījumi: balkona durvju regulēšana (ar neredzamām eņģēm): sekojiet shēmām un video norādījumiem, kā regulēt veramos-atgāžamos pakešu logus ar neredzamām eņģēm: www.mynest.lv/lv-lv/palidziba/logu-regulesana  


Ārdurvis un terases durvis

Norādījumi attiecas uz šādiem produktu veidiem: 

Uz iekšpusi vai ārpusi veramām ārdurvīm un terases durvīm var būt viena vai divas vērtnes, kurām atkarībā no izvēlētā durvju tipa var būt dažādas vērtnes platuma proporcijas: vienāda platuma (1/1) vai dažāda platuma (1/3). Pieejams arī tāds veids, kurā vienviru durvis ir apvienotas ar fiksēta rāmja vitrīnu(-ām).  

Uz iekšpusi veramas terases durvis ir tehnoloģiski ražotas, izmantojot tās pašas furnitūras un eņģes, kas tiek izmantotas vērtņu logiem. Tāpēc šāda tipa durvis var aprīkot ar redzamām vai neredzamām eņģēm. Tāpat kā pakešu logiem, arī katrai balkona durvju vērtnei ir divas balsta eņģes: augšējā un apakšējā. 


Norādījumi: terases durvju regulēšana (ar redzamām eņģēm): sekojiet shēmām un video norādījumiem, kā regulēt veramos-atgāžamos pakešu logus ar redzamām eņģēm: www.mynest.lv/lv-lv/palidziba/logu-regulesana  

Norādījumi: terases durvju regulēšana (ar neredzamām eņģēm): sekojiet shēmām un video norādījumiem, kā regulēt veramos-atgāžamos pakešu logus ar neredzamām eņģēm: www.mynest.lv/lv-lv/palidziba/logu-regulesana  


Atkarībā no eņģu modeļa izvēles pasūtījuma brīdī visu veidu ārdurvis un uz ārpusi veramas terases durvis var aprīkot ar eņģēm vai cilindriskām eņģēm. Katrai ārdurvju vērtnei ir vairākas balsta eņģes, un visas ir jānoregulē. Kad tiek veikta kompozītmateriālu un PVC durvju regulēšana, ņemiet vērā, vai eņģes atrodas vērtnes labajā vai kreisajā pusē. No tā būs atkarīgs, uz kuru pusi pagriezt instrumentus. Regulēšanas laikā vērtne pārvietojas maz, tāpēc ir grūti pamanīt izmaiņas. Tāpēc pievērsiet uzmanību tam, uz kuru pusi tiek pagriezta atslēga. 

Redzamas eņģes (tikai uz iekšu veramas terases durvis)  
Neredzamas eņģes (tikai uz iekšu veramas terases durvis)  
Uzstādāmas eņģes (ārdurvis un uz ārpusi veramas terases durvis)
Cilindriskas eņģes (ārdurvis un uz ārpusi veramas terases durvis)

Regulē 3 vērtņu pozīcijas: 

  • Vertikālā regulēšana: pacelt vai nolaist vērtni. 
  • Horizontālā regulēšana: pievilkt eņģei un novirzīt vērtni projām no eņģes. 
  • Vērtnes piespiešanas spēka pie rāmja regulēšana: lai kontrolētu hermētiskumu.  

Tehnoloģisko un konstrukcijas atšķirību dēļ uzstādāmās un cilindriskās eņģes tiek regulētas atšķirīgi. Zemāk ir aprakstīti abu eņģu veidu regulēšanas soļi. 


Ārdurvis un terases durvis ar uzstādāmām eņģēm 

Regulēšanas instrumenti 

Regulēšanai izmanto 4 mm un 6 mm sešstūra atslēgas: 

Horizontālā vērtnes regulēšana  

Pirms regulēšanas atslēdziet durvis. Ievietojiet 4 mm sešstūra atslēgu eņģes atverē un pagroziet to, līdz tā nonāk savā vietā (skat. attēlu zemāk). Noregulējiet vērtnes horizontālo stāvokli:  

  • Lai pievilktu vērtni eņģei, skrūvējiet pretēji pulksteņrādītāja kustības virzienam. 

  • Lai atbīdītu vērtni no rāmja, skrūvējiet pulksteņrādītāja kustības virzienā. 

Atkārtojiet šīs regulēšanas darbības atlikušajām eņģēm. Lūdzam ņemt vērā, ka tad, ja eņģes atrodas pretējā pusē, nekā parādīts shēmā, atslēga jāpagriež pretējā virzienā. 

Vertikālā vērtnes regulēšana

Pirms regulēšanas atslēdziet durvis. Ievietojiet 6 mm sešstūra atslēgu eņģes atverē un pagroziet to, līdz tā ievietojas savā vietā (skat. attēlu zemāk). Noregulējiet vērtnes vertikālo stāvokli: 

  • Lai paceltu vērtni, skrūvējiet pulksteņrādītāja kustības virzienā.  

  • Lai nolaistu vērtni, skrūvējiet pretēji pulksteņrādītāja kustības virzienam. 

Atkārtojiet šīs regulēšanas darbības atlikušajām eņģēm. Lūdzam ņemt vērā, ka tad, ja eņģes atrodas pretējā pusē, nekā parādīts shēmā, atslēga jāpagriež pretējā virzienā. 

Vērtnes piespiešanas regulēšana 

1.  No eņģes augšdaļas noņemiet apdares elementu (skat. attēlu zemāk). Šim mērķim varat izmantot mīnusa formas skrūvgriezi vai citu instrumentu ar plakanu galu. 
2. Ievietojiet 6 mm sešstūra atslēgu atverē un pagroziet to, līdz tā nonāk savā vietā (skat. attēlu zemāk). Noregulējiet vērtnes piespiešanas spēku:  

  • Lai atbrīvotu vērtni, skrūvējiet pulksteņrādītāja kustības virzienā.  

  • Lai piespiestu vērtni, skrūvējiet pretēji pulksteņrādītāja kustības virzienam. 

3. Atkārtojiet regulēšanas darbības ar pārējām eņģēm. 

4. Pēc regulēšanas pabeigšanas pārbaudiet, vai vērtne kustas vienmērīgi, un vai tā neaizķeras aiz rāmja. Ja vēršanas laikā joprojām rodas traucējumi, atkārtojiet regulēšanas darbības. 


Ārdurvis un terases durvis ar cilindriskām eņģēm 

Regulēšanas instrumenti 

Regulēšanai izmanto 6 mm, 4 mm un 3 mm sešstūra atslēgas: 

Horizontālā vērtnes regulēšana  

1. Atveriet vērtni. Eņģu iekšpusē ir regulēšanas atveres. 

2. Atskrūvējiet divas balsta skrūves ar 4 mm uzgriežņu atslēgu, skrūvējot pretēji pulksteņrādītāja virzienam. 

3. Noregulējiet vērtnes horizontālo stāvokli, izmantojot 3 mm uzgriežņu atslēgu (skat. attēlu zemāk, attēlā H): 

  • Lai atbīdītu vērtni no vērtnes, skrūvējiet pulksteņrādītāja kustības virzienā.  

  • Lai pievilktu vērtni eņģei, skrūvējiet pretēji pulksteņrādītāja kustības virzienam. 

4. Ar 4 mm atslēgu pieskrūvējiet divas balsta skrūves, skrūvējot pulksteņrādītāja kustības virzienā. 

5. Atkārtojiet šīs regulēšanas darbības atlikušajām eņģēm. Lūdzam ņemt vērā, ka tad, ja eņģes atrodas pretējā pusē, nekā parādīts shēmā, atslēga jāpagriež pretējā virzienā. 

Vertikālā vērtnes regulēšana  

1. No eņģes noņemiet apdares elementu (skat. attēlu zemāk). Šim mērķim varat izmantot mīnusa formas skrūvgriezi vai citu instrumentu ar plakanu galu. 

2. Ievietojiet 6 mm sešstūra atslēgu eņģes atverē un pagroziet to, līdz tā nonāk savā vietā (skat. attēlu zemāk). Noregulējiet vērtnes augstumu:  

  • lai paceltu vērtni, skrūvējiet pretēji pulksteņrādītāja kustības virzienam; 

  • lai nolaistu vērtni, skrūvējiet pulksteņrādītāja kustības virzienā:

3. Pēc regulēšanas pabeigšanas uzstādiet atpakaļ apdares elementus. 

4. Atkārtojiet šīs regulēšanas darbības atlikušajām eņģēm. Lūdzam ņemt vērā, ka tad, ja eņģes atrodas pretējā pusē, nekā parādīts shēmā, atslēga jāpagriež pretējā virzienā. 

Vērtnes piespiešanas regulēšana 

1. Demontējiet vērtni (skat. attēlu zemāk):

  • Noņemiet apdares aizbāžņus no eņģu augšējās un apakšējās daļas un atskrūvējiet tapu (A). 
  • Ar uzgriežņu atslēgu vai skrūvgriezi (B) izstumiet eņģu tapas uz augšu. 
  • Pēc visu tapu izvilkšanas izceliet vērtni un droši nobalstiet to pret sienu (C). 

2. Noregulējiet vērtnes piespiešanas rāmim spēku (skat. attēlu zemāk): 

  • izvelciet ekscentriskos cilindrus (A) no rāmī palikušo eņģu balsta daļu atverēm; 
  • pagrieziet gan augšējo, gan apakšējo cilindru vēlamās regulēšanas virzienā (B); 
  • ievietojiet pagrieztos cilindrus atpakaļ (C). 

3. Ievietojiet vērtni rāmī (skat. attēlu zemāk): 

  • ievietojiet vērtni eņģēs (A); 
  • ievietojiet tapas visās eņģēs (B); 
  • nostipriniet tapu ar uzgriežņu atslēgu un nomainiet apdares aizbāžņus (C). 

4. Pēc regulēšanas pabeigšanas pārbaudiet, vai vērtne kustas vienmērīgi, un vai tā neaizķeras aiz rāmja. Ja vēršanas laikā joprojām rodas traucējumi, atkārtojiet regulēšanas darbības. 

Atgāžamām-bīdāmām durvīm var būt viena vai divas bīdāmās vērtnes, kuru furnitūra ir jānoregulē.  

Regulēšanas instrumenti 

Regulēšanai izmanto 8 mm sešstūra uzgriežņu atslēgu un sešstūra uzgriežņu atslēgu ar V veida uzgali. 

šešiakampiai rakteliai reguliavimui

Regulē 2 vērtnes pozīcijas: 

  • vertikāla regulēšana; 
  • vērtnes piespiešanas spēka regulēšana. 

Horizontālo vērtnes regulēšanu var veikt tikai profesionāļi. Mēģinot pašrocīgi noregulēt durvis, neievērojot mūsu ieteikumus, var sabojāt durvju mehānismu. 

Vertikālā vērtnes regulēšana  

1. Atveriet vērtni un bīdiet to uz sāniem.  

2. No istabas puses noņemiet bīdāmās vērtnes apakšējās daļas apdares vāciņu. Sliedēm ir regulējamas vītnes ar aizsargiem pret savērpšanos. Ievietojiet skrūvgriezi to atverēs (skat. attēlu zemāk). Noregulējiet vērtnes vertikālo stāvokli: 

  • lai paceltu vērtni, skrūvējiet ar skrūvgriezi pulksteņrādītāja kustības virzienā; 
  • lai nolaistu vērtni, skrūvējiet ar skrūvgriezi pretēji pulksteņrādītāja kustības virzienam. 

 

Vērtnes piespiešanas regulēšana  

1. Atveriet vērtni un bīdiet to uz sāniem.  

2. Telpas pusē, bīdāmās vērtnes augšējā plaknē (roktura pusē), ir izvirzīta metāla montāžas detaļa – ekscentrs ar iegriezumiem vērtnes piespiešanas spiediena regulēšanai. Regulēšanai izmanto speciālu sešstūra atslēgu ar V formas uzgali. Ievietojiet instrumentu (skat. attēlu zemāk). Noregulējiet vērtnes piespiešanas spēku: 

  • lai atbrīvotu vērtni, skrūvējiet pulksteņrādītāja kustības virzienā; 
  • lai piespiestu vērtni, skrūvējiet pretēji pulksteņrādītāja kustības virzienam. 

 

3. Pēc regulēšanas pabeigšanas pārbaudiet, vai vērtne kustas vienmērīgi, un vai tā neaizķeras aiz rāmja. Ja vēršanas traucējumi ir saglabājušies, atkārtojiet regulēšanas darbības. 


Paceļamas-bīdāmas durvis 

Paceļamās-bīdāmās durvis furnitūras īpatnību dēļ nav regulējamas. Vienkārši ievērojiet tehniskās apkopes ieteikumus – savlaicīgi notīriet un eļļojiet punktus, kas norādīti tehniskās apkopes instrukcijās. 


 

Neatrodat pareizo atbildi?
Sazinieties ar mums un mēs atbildēsim uz visiem jums interesējošiem jautājumiem.