Kāda ir atšķirība starp kompozītmateriālu un plastmasas logiem?
Meklējat modernus, lakoniska dizaina logus savam mājoklim? Mūsu internetveikalā varat izvēlēties vienu no 3 sistēmām, kas atbilst jūsu vajadzībām atkarībā no jūsu budžeta un siltumizolācijas un hermētiskuma prasībām.
Kompozīta sastāvs
Ar ko kompozīta logi atšķiras no plastmasas (PVC) logiem? Pirmkārt – ar savu sastāvu. Izmantojot inovatīvas tehnoloģijas, kompozīta profilu iekšējās daļas jeb serde ir pastiprināta ar RAU-FIPRO® stikla šķiedru, un visas ārējās daļas ir pārklātas ar ļoti gludu plastmasas (vai PVC) slāni.
- Kompozīts – RAU-FIPRO®, inovatīvs, augstas stiprības PVC un stikla šķiedras materiāls.
- Izmantojot stikla šķiedru, kas ir par ~ 40 % vieglāka nekā plastmasa (vai PVC), un vairumā gadījumu neizmantojot metāla stiegrojumu, izstrādājuma gala svars samazinās līdz pat 12 %¹. Tas jo īpaši attiecas uz izstrādājumu uzstādīšanu, tāpēc, izvēloties kompozītmateriālu sistēmu, logs būs līdz pat 18 kg vieglāks (salīdzinājumā ar plastmasas (PVC) logu).
- HDF – ļoti gluda profila virsma, lielāka izturība pret netīrumiem. HDF virsma tiek veidota, izmantojot īpašu profilu formēšanas tehnoloģiju.
- Daudzos gadījumos ar stikla šķiedru stiegrotais profila pamats ļauj tehnoloģiski izgatavot logus bez metāla stiegrojuma. Tas padara izstrādājumus vieglākus un stabilākus, kā arī palielina iespēju izgatavot produktus ar lielākiem izmēriem. Pateicoties īpaši izturīgajai RAU-FIPRO® kompozītmateriālu šķiedru tehnoloģijai, ir iespējams izgatavot logus, kuru izmēri ir līdz pat 10 % lielāki nekā plastmasas (PVC) logiem.
Kompozīta priekšrocības:
¹ Logu ar 3 pakešu stikla pakešu stiklojumu izmēru 1230 x 1480 mm, ELBRO (67 kg) un ALPO (75 kg) sistēmu salīdzinājums.
² Vērtība aprēķināta skatlogam ar izmēriem 1230 x 1480 mm un siltu dubultstikla rāmi.
Kompozīts. ELBRO sistēma
ELBRO sistēmā tiek izmantoti REHAU Geneo profili: tā ir jaunās paaudzes 6 kameru, 86 mm dziļa, 3 blīvējumu RAU-FIPRO® kompozītmateriālu sistēma ar īpaši augstu energoefektivitāti un izcilu blīvējumu. Profilu īpašais sastāvs ļauj iegūt lielākus izmērus nekā plastmasas sistēmām, un šie izstrādājumi sver līdz pat 12 % mazāk nekā plastmasas (PVC) sistēmas. Tas arī atvieglo uzstādīšanas procesu. Ar šo sistēmu ir iespējams pārsniegt augstākās energoefektivitātes klases A++ siltumvadītspējas prasības (Uw – līdz 0,71²) un atbilst pasīvās mājas standartam.
² Vērtība aprēķināta skatlogam ar izmēriem 1230 x 1480 mm un siltu dubultstikla rāmi.
Plastmasa (PVC). ALPO sistēma
ALPO sistēmā tiek izmantoti REHAU Synego profili: tā ir 7 kameru, 80 mm dziļa, 3 blīvju plastmasas (PVC) sistēma ar augstu energoefektivitāti un augstiem hermētiskuma parametriem. Ar šo sistēmu ir iespējams pārsniegt augstākās energoefektivitātes klases A++ siltumvadītspējas prasības (Uw – 0,71²) un atbilst pasīvās mājas standartam.
²Vērtība aprēķināta skatlogam ar izmēriem 1230 x 1480 mm un siltu dubultstikla rāmi.
Plastmasa (PVC). TATRO sistēma
TATRO sistēmā tiek izmantoti REHAU Euro70 profili: tā ir 5 kameru, 70 mm dziļa, 2 blīvju, plastmasas (PVC) sistēma ar salīdzinoši augstiem hermētiskuma parametriem. Tā ir pareiza izvēle tiem, kas meklē ekonomiskus risinājumus, nav nepieciešamas visaugstākās energoefektivitātes prasības un nevēlas lielākus gabarītus. Ar šo sistēmu ir iespējams sasniegt A+ energoefektivitātes klasi (Uw- 0,82²).
²Vērtība aprēķināta skatlogam ar izmēriem 1230 x 1480 mm un siltu dubultstikla rāmi.
Plastmasas un kompozītmateriālu priekšrocības. Kāpēc izvēlēties no tieši šiem materiāliem izgatavotus logus?
Vēlamo sistēmu varat izvēlēties katra izstrādājuma iekšējā lapā. Tā ir pirmā izvēle galveno parametru sadaļā:
Papildu padomi:
Svarīgākie kritēriji, izvēloties logus un durvis
Kā pareizi izvēlēties logus?
Kā pareizi izvēlēties durvis?
Kādi logi ir labākie: plastmasas, koka vai alumīnija?
Mīti par plastmasas logiem
Mūsu produkti: parametru atšķirības un salīdzinājums
No kā ir atkarīga logu un durvju cena?
Kā pareizi izmērīt logus un durvis pasūtīšanai?