15+ gadu pieredze
15+ gadu pieredze
Ražošana no 5 darba dienām
Ražošana no 5 darba dienām
10 gadu garantija
10 gadu garantija
LV

Logu profilu ražotāji – REHAU

 

Langų profilių gamintojai - Rehau

Kvalitatīvu un inovatīvu logu un durvju profilu ražotāju vidū ir labi pazīstami vārdi: Rehau, Deceuninck, Gaelan, Profine, Salamander, Veka, Aluplast, Schüco. Mūsu kompozītmateriālu un plastmasas logiem un durvīm tiek izmantoti Rehau profili. Tas ir vācu zīmols – polimēru apstrādes tehnoloģiju pionieris un tirgus līderis. Pasaulē pazīstams ar savu augstākās kvalitātes un unikālo dizainu.

Uzņēmums savu darbību uzsāka 1948. gadā Rehau pilsētā, kuras vārdā tas ir nosaukts. Tā pirmie produkti bija apavu apkalumi, dārza šļūtenes un automašīnu detaļas. Kopš uzņēmuma dibināšanas Rehau tehnoloģiskie risinājumi un izgudrojumi ir izmantoti automašīnās, dzelzceļos, lidmašīnās, raķetēs, sporta trasēs (F1 sacīkstes) un daudzās citās jomās. Šobrīd rūpnīcas, biroji un citas ražotnes atrodas vairāk nekā 170 valstīs, kurās strādā vairāk nekā 20 000 darbinieku, un izstrādājumu spektrs aptver būvniecības, automobiļu, mēbeļu, rūpniecisko iekārtu, medicīnas, logu un durvju nozares.  

Daudzgadīgā pieredze ir ļāvusi Rehau speciālistiem ieviest jaunākās tehnoloģijas logu un durvju nozarē, un uzņēmumam ir vairāk nekā 60 gadu pieredze profilu veidošanā. Pirmie logi tika izgatavoti 1958. gadā. Tajā gadā tika izliets pirmais PVC logu profils, un tā īpašības revolucionāri mainīja logu un durvju ražošanu. Atzīmējot uzņēmuma dibināšanas 60. gadadienu (2008. gadā), tika ieviestas jaunas tehnoloģijas – kompozītmateriālu profili. Šodien uzņēmums var piedāvāt plašu profilu klāstu, kas atbilst dažādu tirgu vajadzībām. MYNEST by Aradas produkti tiek ražoti, izmantojot mūsu tirgum vispiemērotākos profilus, kas pielāgoti mūsu logu un durvju sistēmām: 

  • TATRO – plastmasas logu un durvju sistēmas, izmantojot Euro70 profilus. 
  • ALPO – plastmasas logu un durvju sistēmas, izmantojot Synego profilus. 
  • ELBRO – kompozītmateriālu logu un durvju sistēmas, izmantojot Geneo profilus. 

Kas ir minētais kompozīts un ar ko tas atšķiras no PVC plastmasas?  

Kompozīts ir veidots, izmantojot īpašu RAU-FIPRO® tehnoloģiju, kurā PVC plastmasa ir pastiprināta ar stikla šķiedru. Šis materiāls ir paredzēts visekstrēmākajiem apstākļiem: to izmanto Formula 1 sacīkšu automašīnās un pasažieru lidmašīnās (Airbus, Boeing). Kompozītmateriālu izmanto arī logu un durvju ražošanā. Vairāk par kompozītmateriālu un plastmasas (PVC) atšķirībām un sastāvu lasiet šeit: Kāda ir atšķirība starp kompozītmateriālu un plastmasas logiem? 

MYNEST by Aradas piedāvā plašu logu un durvju klāstu. Gandrīz visos gadījumos ir iespēja izvēlēties no divām plastmasas (PVC) un vienas kompozītmateriālu sistēmas. Zemāk ir sniegts mūsu sistēmu, galveno logu veidu, to profilu un parametru salīdzinājums. Sīkāka informācija par logiem un durvīm ir pieejama šeit: www.mynest.lv/lv-lv/palidziba/musu-produkti-parametru-atskiribas-un-salidzinajums  

Sistēma
ELBRO
ALPO  
TATRO  
Produkts 
Vitrīnas tipa logs
Verams-atgāžams logs
Vitrīnas tipa logs
Verams-atgāžams logs
Vitrīnas tipa logs
Verams-atgāžams logs
Produkta kopējā siltumvadītspēja (3 stikli un 2 kameras), Uw, W/m²K¹ 
līdz 0,71 
līdz 0,74 
līdz 0,72  
līdz 0,75 
līdz 0,82  
līdz 0,96 
Profilu siltumvadītspēja, Uf 
0,99 
0,99 
1,0 
1,0 
1,3 
1,3 
Enerģijas klase 
A++ 
A++ 
A++ 
A++ 
A+ 
A 
Profila dziļums, mm 
86
80
70
Rāmja / rāmja + vērtne, mm 
72 / - 
72 / 115  
72 / - 
72 / 117 
62 / - 
62 / 108  
Starpproduktu skaits 
-
3
-
3
-
2
Kameru skaits 
6
7
5
Materiāls RAU–FIPRO® KompozītsPlastmasa (PVC) Plastmasa (PVC) 
Profila ražotājs REHAU
Geneo® 
Synego® 
 Euro 70 
HDF®² ir

 ¹- Vērtība aprēķināta ar produkta izmēriem 1230 x 1480 mm, ar silto stikla paketes rāmīti.
²Īpašs profila ekstrūzijas process ļauj iegūt ļoti gludu, mazāk porainu materiāla virsmu, pie kura mazāk līp netīrumi. 

Plastmasa un ekoloģija

Eiropā un pasaulē liela uzmanība tiek pievērsta ekoloģijai, un pastāvīgi tiek meklēti risinājumi, kā izmantot atjaunojamos enerģijas avotus un ražot produktus, izmantojot otrreizēji pārstrādātus materiālus, vienlaikus samazinot ietekmi uz vidi. PVC logu un durvju nozare nav izņēmums, jo visiem profilu ražotājiem tiek izvirzītas arvien stingrākas prasības, lai to ražojumos tiktu izmantota pārstrādāta plastmasa.  

Vinyl logotipas

VinylPlus® ir brīvprātīga programma, kas ir Eiropas PVC nozares apņemšanās nodrošināt ilgtspējību. Izmantojot VinylPlus®, Eiropas PVC nozare izstrādā ilgtermiņa ilgtspējas sistēmu visai PVC ražošanas un pārstrādes ķēdei, tādējādi uzlabojot PVC izstrādājumu ilgtspēju. Programma aptver 27 ES dalībvalstis, Norvēģiju, Šveici un Apvienoto Karalisti, un tajā piedalās visi lielākie logu profilu ražotāji 

Kopš iniciatīvas sākuma VinylPlus® ir apņēmusies līdz 2025. gadam pārstrādāt un atkārtoti izmantot vismaz 0,9 miljonus tonnu PVC un līdz 2030. gadam – 1 miljonu tonnu. Kopš 2000. gada ir pārstrādāti 8,8 miljoni tonnu PVC, un 2021. gadā vien, neraugoties uz COVID noteiktajiem ierobežojumiem, ir pārstrādāti 0,81 miljons tonnu plastmasas, no kurām 0,355 miljoni tonnu – logu profilu. 

Kā tiek pārstrādāti plastmasas logi? 

Plastmasas un kompozītmateriālu logu/durvju kalpošanas laiks (dzīves cikls) ir 40 gadi⁴, pēc kura tos var pilnībā demontēt un 100 % pārstrādāt.

Vispirms vecie PVC logi vai ražošanas atkritumi tiek pilnībā demontēti. Materiāli tiek šķiroti atsevišķi tālākai pārstrādei: metāls, gumija, stikla lauskas un plastmasa. To uzsilda un izlaiž caur speciālu filtru, lai atdalītu nepiemērotās sastāvdaļas. Šādā veidā reģenerētās pārstrādātā PVC granulas var atkārtoti izmantot izstrādājumu ražošanā. Profili tiek ražoti, izmantojot vismodernāko koekstrūzijas formēšanas/savienošanas tehnoloģiju. Tā vienmērīgi un stingri pārklāj neapstrādātas plastmasas slāni uz pārstrādātā profila serdes virsmas. Pateicoties šai tehnoloģijai, pārstrādātās plastmasas īpatsvars jaunajos profilos var sasniegt vairāk nekā 30 % (līdz pat 70 %).

Rehau profili ir sertificēti ar VynylPlus, kas galvenokārt nozīmē priekšzīmīgu un ilgtspējīgu pārstrādi PVC būvizstrādājumu nozarē. Profilus var pārstrādāt līdz pat 7 reizēm⁵, nezaudējot materiāla īpašības. Katrs pārstrādes cikls nodrošina materiāla stabilitāti, augstu kvalitāti un lielisku atkārtotu izmantošanu. Svarīgi atzīmēt, ka pārstrādes procesā tiek izmantoti ne tikai vecie logu profili, bet arī to ražošanas atkritumi, tādējādi samazinot plastmasas izmantošanu. Pateicoties PVC izcilajām pārstrādes īpašībām, loga kalpošanas laiks tiek pagarināts līdz 280⁴ gadiem. 

Otrreizējās pārstrādes priekšrocības ir plašākas par plastmasas izmantošanas samazināšanu; ilgtspējīga ražošana arī ievērojami samazina CO2 emisijas. Pārstrādātas plastmasas ražošanai nepieciešams līdz pat 90 % mazāk enerģijas nekā jauna/attīra PVC. Pierādīts, ka, salīdzinot ar izstrādājumiem, kas izgatavoti no alumīnija vai stikla, to ražošanas, lietošanas un pārstrādes cikla laikā PVC ietekme uz vidi CO2 emisiju ziņā ir minimāla⁷. Saskaņā ar aplēsēm katrs pārstrādātā PVC kilograms samazina CO2 emisijas par 2 kilogramiem, kas Eiropā samazina CO2 emisijas par aptuveni 1 miljonu tonnu gadā un par 17,6 miljoniem tonnu kopš 2000. gada. 

Saskaņā ar Vides produktu deklarāciju (EPD – Environmental Product declaration) plastmasas logu dzīves cikls var ilgt līdz pat 40 gadiem. Tos var pārstrādāt līdz pat 7 reizēm: 40 x 7 = 280 gadi. Citi pētījumi liecina, ka PVC logi var kalpot līdz pat 75 gadiem .
⁵Avots: https://www.vinylplus.eu/news/45-year-old-pvc-windows-start-their-2nd-life-in-brussels/ 
⁶Avots: https://www.vinylplus.eu/news/moving-the-pvc-industry-to-a-low-carbon-circular-economy/
Avots: https://pvc.org/sustainability/ 

Neatrodat pareizo atbildi?
Sazinieties ar mums un mēs atbildēsim uz visiem jums interesējošiem jautājumiem.